Selçuk Günbal @selcukgunbal

Media You May Like

Geyikli Baba, Osmanlı’nın kuruluş yıllarında Azerbeycan’dan yola çıkıp Anadolu’ya gelen bir Alevi Türkmen dervişidir. Asıl adı Mehmed veya Ulvi Baba’dır. Bursa’nın kuruluş yıllarında bir geyik sırtında dev bir kılıçla savaşa katıldığı ve görüntüsünün Rumları…

Geyikli Baba, Osmanlı’nın kuruluş yıllarında Azerbeycan’dan yola çıkıp Anadolu’ya gelen bir Alevi Türkmen dervişidir. Asıl adı Mehmed veya Ulvi Baba’dır. Bursa’nın kuruluş yıllarında bir geyik sırtında dev bir kılıçla savaşa katıldığı ve görüntüsünün Rumları korkutarak manen yıktığı anlatılır. Ordugahtaki hoşça sohbetlerinden ötürü askerler tarafından Baba diye anılmaya başlanmıştır. Bursa fethinde Orhan Gazi ile beraber bulunduktan sonra, Bursa İnegöl yolu üzerindeki, bugünkü adıyla, Baba Sultan Köyü’ne yerleşmiştir. Bu köy daha sonraki yıllarda Sünnileşmiştir. Fetih esnasında Geyik üzerine binip savaştığı için kendisine “Geyikli” lakabı verilmiştir. Orhan Gazi, sağlığında onun adına bir tekke yaptırmış, Baba’nın vefatından sonra da buraya bir de türbe bina ettirmiştir #alevi #sivas #zara #imranlı #malatya #erzincan #köln #istanbul #ankara #yaali #aleviyiz #aleviyim #erenler #yahızır #follow #erzurum #izmir #canlar #hzali #cem #bektasi #deyis #koçgiri #dersim #munzur #stuttgart #aleviler #zaza .

Our favourite Hollywood princess, @maddieziegler always rocks out ,her fashion sense coupled with her sense of humour are some of the reasons why we love her!!😘😘😍😍😍😘😘#maddieziegler #blogger #fashionstatement #fashion #beautyblogger #insta #instapic #followtrain…

Our favourite Hollywood princess, @maddieziegler always rocks out ,her fashion sense coupled with her sense of humour are some of the reasons why we love her!!😘😘😍😍😍😘😘 #maddieziegler #blogger #fashionstatement #fashion #beautyblogger #insta #instapic #followtrain #style #follow .

Feeling really active today 😛🤘🏼 - Favourite girl character and why? 🤔 - Definitely Veronica; love her sass 💁🌟💞 - @tvshowspost.s - #bughead #follow #like #episodes #riverdale #riverdaleposts #edits #archie #colesprouse #jughead #lilireinhart #kjapa #otp #follow…

Feeling really active today 😛🤘🏼 - Favourite girl character and why? 🤔 - Definitely Veronica; love her sass 💁🌟💞 - @tvshowspost.s - #bughead #follow #like #episodes #riverdale #riverdaleposts #edits #archie #colesprouse #jughead #lilireinhart #kjapa #otp #follow #like .

¡Ven y visita nuestra tienda en Cabudare! Acá encontrarás, alimentos, medicinas y accesorios. 
#igers #igersVenezuela #Venezuela #Barquisimeto #Lara #clinicaveterinaria #veterinarios

¡Ven y visita nuestra tienda en Cabudare! Acá encontrarás, alimentos, medicinas y accesorios. #igers #igersVenezuela #Venezuela #Barquisimeto #Lara #clinicaveterinaria #veterinarios .

This product uses the Instagram API but is not endorsed or certified by Instagram. All Instagram™ logos and trademarks displayed on this application are property of Instagram.